Webinár „Čo môžeme čakať od novej Regulácie Digitálnych Služieb v EÚ?“

Oznam

22. 7. 2020

Rada pre vysielanie a retransmisiu v spolupráci s organizáciou MEMO98 zorganizovali vo štvrtok 18. júna 2020 online diskusiu pod názvom Čo môžeme čakať od novej Regulácie Digitálnych Služieb v EÚ? s hosťami, ktorí sa priamo zúčastňujú na tvorbe DSA na pôde Európskych inštitúcií, a ktorí diskutovali o tom, čo je možné od tejto novej iniciatívy Európskej komisie očakávať.

Európska komisia spustila začiatkom júna verejné konzultácie o budúcej regulácii digitálnych platforiem známej ako Digital Services Act (DSA). Nový balík pravidiel pre digitálne služby by mal modernizovať súčasný právny rámec v tejto oblasti a stanoviť jasné pravidlá pre zodpovednosť digitálnych služieb za riešenie rizík, ktorým čelia ich používatelia, vrátane moderného dohľadu. Nové pravidlá by mali zároveň prispieť k tomu, aby európsky jednotný trh ostal konkurencieschopný a otvorený inováciám.

DSA je najkomplexnejšia iniciatíva v tejto oblasti za posledných 20 rokov a už dnes je jasné, že významne zasiahne mnohé oblasti priemyslu v rámci jednotného európskeho trhu a predurčí veľa zmien aj na národnej úrovni.

Rečníkmi na webinári boli Eliška Pirková, analytička z AccessNowDaniel Braun, zástupca vedúceho kabinetu eurokomisárky V. JourovejMilan Zubíček, Public Policy and Government Relations Manager, Google, Marcel Kolaja, podpredseda Európskeho parlamentuMartin Husovec, expert v oblasti práva duševného vlastníctva, ochrany súkromia a práva informačných technológií z London School of Economics.

Video záznam z diskusie si možete pozrieť TU a viac informácií nájdete v krátkej správe z podujatia TU

<< Zpět na oznamy